KULLANICI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

 

Fink Gold’un genel kullanım şartları, genel kurallar ve yasal sorumluluklarla ilgili olarak aşağıda belirtilen sözleşme şartları, kuralları ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı ve Üyelik Sözleşmesi’nin www.finkgold.com ve Fink Gold’un mobil uygulaması kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir. Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde web sitesini ya da mobil uygulamasını kullanmayınız.

 

Bu kullanıcı ve üyelik sözleşmesinin kurulması için, istenilen Üye bilgileri ve tespit edeceğiniz şifreyi girmeniz, belirtilen onay ve/veya izinleri vererek butona basmanız yeterlidir. İsim, elektronik posta adresi/cep telefonu numarası ve diğer zorunlu bilgileri doğru, eksiksiz ve hatasız girmenizi özellikle rica ederiz; bir hata fark ederseniz düzeltiniz. Üyelik Bilgileri'nde istenen bilgileri Fink Gold’un web sitesine girerek bu Sözleşmeyi onaylayan Üye; Fink Gold’un web sitesinde, mobil uygulamasında ve mağazalarında kişisel veri işlemleri ve üyelik, müşteri hizmetleri hususunda yapılan bilgilendirmeleri, hüküm ve koşulları önceden görmüş, okumuş, incelemiş ve anlamış sayılarak kabul etmektedir.

 

Fink Gold, işbu sitede ya da mobil uygulamada mevcut her tür hizmet, ürün, kullanma koşulları ile sitede veya mobil uygulamada sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede ya da mobil uygulamada yayın tarihinde yürürlüğe girer. Fink Gold, Üye ve Kullanıcılarına siteye ya da mobil uygulamasına her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

 

 1. TARAFLAR

 

İnternet üzerinden veya mobil cihazınıza kurduğunuz uygulamamızdan, www.finkgold.com ("Site") üyeliği için sözleşme yapacağınız taraf  Fink Gold'dur.

 

Kullanıcı; Fink Gold web sitesini ve uygulamasını alışveriş yaparak ya da alışveriş yapmaksızın ziyaret eden kişidir.

 

Üye; Fink Gold’tan ürün alımı yapmak üzere faydalanmak isteyen, üyelik formunu eksiksiz doldurarak, Fink Gold tarafından üyelikleri onaylanarak, kabul edilen her gerçek ve tüzel kişidir. Bu sözleşmede kısaca "ÜYE" olarak anılacaklardır. 18 yaşından gün almış bireyler, gerçek kimlik bilgileri ile SİTE' deki ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak üye olabilirler. ÜYE olmak isteyen şirketler (Şahıs ve ortaklar), Kolektif Şirketler, Adi Komandit Şirketler, Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler, Limited Şirketler, Anonim Şirketler, Kooperatiflerin ve diğer kurumların tüzel bilgileri ile 18 yaşından gün almış yasal yetkilisi, SİTE'deki ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak ÜYE olabilir ve kurumları adına işlem yapabilir. "Üye adı" üyeye özeldir ve aynı "Üye adı" iki farklı ÜYE'ye verilmez.

 

 1. SÖZLEŞMENİN KONUSU

 

Fink Gold’un, site ve mobil uygulama üzerinden sunacağı hizmetler genel itibariyle Tüketici Hukuku mevzuatında tanımlanan elektronik ticaretten ibarettir.

 

Fink Gold’un, site ve mobil uygulama üzerinden vereceği hizmetler sınırlı sayıda olmamak üzere; Fink Gold’a ait, www.finkgold.com adresinde veya Fink Gold mobil uygulamasında satışa sunulan ürünlerin; vergiler ve diğer yasal yükümlülükler dahil bedeli ödendikten sonra, Kullanıcı veya Üye kişiye kargo firması tarafından Fink Gold adına teslimidir.

 

 1. KULLANIM ŞARTLARI

 

3.1. 18 yaşından küçük kişiler internet sitemizden veya mobil uygulamamızdan alışveriş yapamazlar. Siteye giriş yapmakla ve/veya üye olmakla kişi 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve kabul eder.

 

3.2. Alışveriş yaptığınızda, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olmaktasınız.

 

3.3. Alışveriş yapmak için sisteme üye olmak zorunda değilsiniz. Ancak çeşitli avantajlardan yararlanabilmeniz, sonraki alışverişlerinizi daha da hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

 

3.4. Üye, üyelik formunda bildirdiği veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adres, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgilerinin kanunlar önünde doğru olduğunu, Fink Gold’un bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğradığı tüm zararları aynen ve derhal tazminle mükellef olduğunu, bildirmiş olduğu bilgiler üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla Fink Gold'un kendisine ulaşma hakkı bulunduğunu, aksine bir yazılı bildirim yapılmadığı müddetçe işbu üyelik sözleşmenin onaylanması ile Fink Gold'un yukarıda sayılan iletişim faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kendisi ile iletişime geçebileceğini, bilgilerini kendi pazarlama faaliyetleri çerçevesinde kullanabileceğini, kişisel verilerin korunması kanunu çerçevesinde üçüncü kişilerle paylaşabileceğini kabul eder.

 

 1. ÜYELİK İPTALİ

 

4.1. Üye, istediği zaman üyeliğini iptal edebilir. Üyelik iptali için Fink Gold müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir veya hesap ayarları bölümünden üyelik iptali talebinde bulunabilir.

 

4.2. Fink Gold, üyenin üyeliğini herhangi bir nedenle iptal etme hakkını saklı tutar. İptal durumunda, Fink Gold'un üyeye veya üyenin Fink Gold'a olan herhangi bir borcu muaccel hale gelir ve ödeme yükümlülükleri devam eder.

 

 1. SORUMLULUKLAR VE YÜKÜMLÜLÜKLER

 

5.1. Üye, Fink Gold'un web sitesi veya mobil uygulamasını kullanırken aşağıdaki sorumluluklara uymayı kabul eder:

 

5.1.1. Kullanıcı adı ve şifresini güvende tutmak, yetkisiz erişime karşı sorumluluk almak.

 

5.1.2. Fink Gold'un hizmetlerini yasadışı veya izinsiz bir şekilde kullanmamak.

 

5.1.3. Fink Gold'un diğer kullanıcılarının gizliliğini ihlal etmemek veya başkalarına zarar vermemek.

 

5.1.4. Fink Gold'un web sitesi veya mobil uygulamasının işleyişini engelleyici veya bozucu davranışlarda bulunmamak.

 

5.1.5. Fink Gold'un web sitesi veya mobil uygulamasında yer alan içerikleri kopyalamak, dağıtmak veya başka bir şekilde kullanmak için izin almadan kullanmamak.

 

5.2. Üye, Fink Gold tarafından sunulan hizmetleri, ürünleri veya içerikleri kötüye kullanmamayı, yasadışı amaçlarla kullanmamayı, başkalarının haklarına zarar vermeyecek şekilde kullanmayı kabul eder.

 

 1. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

 

6.1. Fink Gold'un web sitesi veya mobil uygulamasında yer alan tüm materyaller, ticari markalar, tasarımlar, logolar, metinler, görsel ve işitsel içerikler gibi fikri mülkiyet hakları Fink Gold'a aittir. Bu materyallerin izinsiz kullanımı yasaktır.

 

6.2. Üye, Fink Gold'un fikri mülkiyet haklarına saygı göstermeyi kabul eder ve bu hakları ihlal etmeyeceğini taahhüt eder.

 

 1. GİZLİLİK VE KİŞİSEL VERİLER

 

7.1. Üye, Fink Gold'un gizlilik politikasını kabul eder ve kişisel verilerinin bu politikaya uygun olarak kullanılmasına izin verir.

 

7.2. Fink Gold, Üye'nin kişisel verilerini korumak için gerekli güvenlik önlemlerini almayı taahhüt eder ancak Üye'nin kendi kullanıcı adı ve şifresini güvende tutma sorumluluğu bulunmaktadır.

 

 1. DEĞİŞİKLİKLER

 

8.1. Fink Gold, bu sözleşmede değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Değişiklikler, web sitesinde veya mobil uygulamada yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.

 

8.2. Üye, değişiklikleri takip etmek ve kabul etmekle yükümlüdür. Değişiklikleri kabul etmeyen Üye, üyeliğini iptal etme hakkına sahiptir.

 

 1. İPTAL VE İHTİLAF ÇÖZÜMÜ

 

9.1. Üye, üyeliğini her zaman iptal etme hakkına sahiptir. İptal işlemleri, web sitesinde veya mobil uygulamada belirtilen prosedürlere göre gerçekleştirilir.

 

9.2. İşbu sözleşmeden doğan ihtilaflarda Türk hukuku ve İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.

 

 1. GENEL HÜKÜMLER

 

10.1. İşbu sözleşme Türkçe dilinde düzenlenmiştir. Sözleşmenin herhangi bir hükmünün hukuka aykırı, geçersiz veya uygulanamaz olduğu tespit edildiğinde, diğer hükümler bu durumu etkilemeden geçerli olmaya devam eder.

 

10.2. Fink Gold, işbu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikleri web sitesinde veya mobil uygulamada yayınlayabilir.

 

 

 1. TARAFLAR ARASINDAKİ İLETİŞİM

 

11.1. Üye, Fink Gold ile iletişim kurmak için sağladığı e-posta adresi veya telefon numarasının doğru ve güncel olmasından sorumludur.

 

11.2. Fink Gold, Üye'ye bildirim göndermek için sağlanan iletişim bilgilerini kullanır. Üye, iletişim bilgilerinde değişiklik olduğunda derhal Fink Gold'u bilgilendirmeyi taahhüt eder.

 

 1. TARAFLAR ARASINDAKİ ANLAŞMA

 

12.1. İşbu sözleşme, taraflar arasında varılan tamamlayıcı bir anlaşmadır ve önceki sözlü veya yazılı tüm anlaşmaları geçerliliğini yitirir.

 

12.2. Taraflar arasında herhangi bir anlaşmazlık durumunda, işbu sözleşme hükümleri geçerli olacaktır.

 

 1. HÜKÜMLÜLÜK

 

13.1. Üye, işbu sözleşmenin hükümlerine uymama durumunda Fink Gold'a karşı sorumlu olacaktır.

 

13.2. Fink Gold, üyenin işbu sözleşmeyi ihlal etmesi durumunda, üyeliği askıya alma veya sonlandırma hakkını saklı tutar.

 

İşbu sözleşme, taraflar arasında karşılıklı anlayış ve güvene dayanarak düzenlenmiştir. Taraflar, sözleşmede belirtilen hükümleri anladıklarını ve kabul ettiklerini beyan ederler. Sözleşmenin taraflar arasındaki ilişkiyi düzenlediği kabul edilir.

 

Taraflar, işbu sözleşmenin birer kopyasını elektronik ortamda onaylamak suretiyle kabul etmişlerdir.

 

İşbu sözleşme, onaylandığı tarihte yürürlüğe girecek olup, taraflarca feshedilene kadar geçerliliğini koruyacaktır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR